Bize Ulaşın

0531 504 84 72

Mezun Dershaneler

Üniversiteye geçiş sınavları kariyer aşamasında belki de birçoğumuzun geçmiş olduğu bir yoldur. Bu zorlu yolda bazen ilk yılda başarılı olamayabilir ve “mezuna kalmak” dediğimiz tercihi yapabiliriz. Böylece sınav için çalışabileceğimiz bir yılımız daha olur. Ancak bu yılın çok daha verimli geçirilmesi adına mezun dershaneler tarzı kurumlardan yardım almak daha mantıklı olacaktır.

Mezun dershaneler, örgün eğitimi sırasında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin yanı sıra mezuna kalmayı tercih etmiş öğrencileri de içerisinde barındıran bir kurumdur. Fakat iki öğrenci grubu arasındaki farklar kurum tarafından görülür ve her iki grubun çalışma programları içinde bulundukları koşullara bağlı olarak şekillendirilir. Mezun grubu öğrencilerin okula gitme gibi bir zorunluluğu olmadığı için mezun dershaneler, bu sebeple arta kalan vakitlerini de en verimli şekilde geçirebilmeleri adına mezun öğrencilerine imkanlar tanır. Bu süreçte mezun öğrencilere okul derslerinden arındırılmış şekilde, doğrudan sınav odaklı bir çalışma programı mezun dershaneler tarafından hazırlanır. Bu sebepler doğrultusunda mezuna kalan öğrenciler, örgün eğitim görmeye devam eden öğrencilerden ayrı bir sınıfta eğitim alırlar ve sahip oldukları zamanı özel eğitim programlarıyla desteklemeleri hedeflenir.

Mezuna kalan öğrenciler gerek arkadaşlarının üniversite kazanması gerek çevre baskısı gibi onları üzebilecek birçok durumla karşılaşırlar. Mezun dershaneler, öğrencilerinin dersleri dışında onların içinde bulundukları sınav dönemi psikolojisiyle de yakından ilgilenir. Kadrosundaki rehber öğretmenler sayesinde öğrenciler, her zaman kolaylıkla iletişim kurup, sıkıntı ve endişelerini paylaşabilecekleri, kariyer ve gelecek planlamasında onlara fener tutacak kişilerle iletişim halinde kalabiliyorlar. Bazı öğrenciler mezuna kaldıkları yılı hayatlarından giden bir yıl olarak görüp çalışma azimlerini kaybedebiliyorlar. Bu noktada mezun dershanelerde bulunan rehber öğretmenler, öğrencilerin bu moral bozukluğundan en hızlı şekilde çıkmalarına ve sahip oldukları zamanı verimli bir şekilde geçirmelerine yardımcı oluyor.

Üniversite giriş sınavına ikinci kez hazırlanan öğrencilerin, ders çalışma şekillerini, uyguladıkları programlar veya aldıkları takviye dersleri değiştirmeleri, geçen yıl izledikleri yolu tekrar izlememeleri gerekir. Mezun dershaneler sayesinde mezuna kalmayı tercih eden öğrenciler sınav hazırlıklarını daha hızlı, verimli ve doğru bir şekilde tüm yıl boyunca sürdürebilir.

 

Call Now Button05315048472