Bize Ulaşın

0531 504 84 72

Mezun Dershane

Artık üniversiteye giriş sınavı gibi önemli sınavlarda öğrencilerin neredeyse hepsi dershaneye kaydolarak ek ders almayı tercih ediyor. Yorucu ders çalışma sürecinin daha planlı geçmesine yardımcı olan dershaneler, örgün eğitim gören öğrencilerin dışında mezuna kalmayı tercih eden öğrencilere de mezun dershane imkânı sağlıyor.

Üniversiteye giriş sınavı, hayatımızda girdiğimiz diğer sınavlardan ayrı bir öneme sahiptir çünkü ileride hayatımızı devam ettireceğimiz mesleğimize atılan ilk adımdır. Fakat bazen öğrenciler bazı koşullar altında üniversite sınavına hazırlanamayabilir, sınava girip heyecana yenik düşebilir veya istedikleri sonucu elde edemeyip üniversite sınavında başarısız olabilirler. Bunlar herkesin başına gelebilecek durumlardır. Böyle durumlarda mezun dershane dediğimiz kurumlar öğrencinin yardımına koşuyor. Mezun dershane, tamamen mezuna kalan öğrenciye göre hazırlanmış bir programla öğrencilerini eğitmeyi ve yeniden sınava hazırlamayı planlar. Öğrencinin daha önceden bir sınav deneyimi olduğu için bu doğrultuda bir program hazırlanır. Daha önceki sene girdiği sınav sayesinde öğrencinin sınavda neleri doğru neleri yanlış yaptığı, üstünde durması gereken konuların ne olduğu, eksik olduğu konular gibi birçok soruya yanıt verdiğinden mezun dershanelerdeki çalışma planı buna göre hazırlanır. Öğrencinin eksik olduğu konular test çözümü üzerinden tekrar edilir çünkü mezuna kalan öğrencinin en baştan bir konu tekrarı yapmasına gerek yoktur. Mezun dershanedeki test çözümü sayesinde öğrencinin eksik olduğu konular daha hızlı ve planlı bir şekilde tamamlanır.

Arkadaşlarının üniversiteye gittiğini gören öğrenciler ve veliler bazen mezuna kalmayı kayıp bir yıl olarak görebilirler. Mezun dershanenin amacı, bu sahip oldukları bir yılı verimli şekilde geçirip olası zaman kayıplarını en aza indirmektir. Mezuna kalan öğrencinin önceki seneden daha farklı bir çalışma şekline veya programına ihtiyacı olabilir. Bu noktada da mezun dershane, öğrenci için en uygun olan çalışma şeklini ve programını sunar. Böylece öğrencinin üniversiteye giriş sınavında başarısız olduğu sene yaptığı hatalar tekrarlanmamış olur ve başka bir yol izlenerek sınavında başarılı olması sağlanır.

Sanılanın aksine mezuna kalmak kayıp bir sene değildir. Lakin bu senenin uzman öğretmenlerden oluşan bir mezun dershane tarafından takip edilmesi bu bir yılın daha verimli geçmesine yardımcı olacaktır.

 

Call Now Button03124188858